Parashikimi i motit gjatë vikendit

Prishtinë | 09 Dhj 2022 | 17:29 | Nga Ekonomia Online

Instituti Meteorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se gjatë vikendit do të ketë mot kryesisht të vranë dhe me reshje shiu.

Sipas tyre temperaturat minimle do të lëvizin ndërmjet  5-7 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 10-15 gradë Celsius.

Njoftimi i plotë:

Parashikimi i Motit për vikend (10 & 11 dhjetor 2022)!

Gjatë vikendit parashihet të mbajë mot kryesisht i vranë dhe me reshje shiu. Temperaturat minimle do të lëvizin ndërmjet  5-7 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 10-15 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga jugperendimi me shpejtësi 1-8m/s.

Java e ardhshme parashihet të jetë e ftohtë dhe me vlera negative të temperaturave minimale.

Të ngjashme