Pas largimit nga Barcelona Xavi refuzon këtë ofertë

Prishtinë | 30 Maj 2024 | 09:10 | Nga Ekonomia Online

Pak ditë pati u largua nga skuadra e Barcelonës, në drejtim të trajnerit Xavi Hernandez ka arritur një ofertë punë.

Është kombëtarja nga Koreja e Jugut që është e interesuar për spanjollin.

Nuk është hera e parë që një kombëtare i troket në derë, kur ishte ende trajner i Al Sadd-it, ai mori një propozim nga Brazili, pasi i ofruan pozicionin e ndihmësit të Tite deri në Kupën e Botës në Katar në 2022 dhe më pas të merrte frenat e “Seleçaos”.

Sa i përket klubeve, kur shpalli dorëheqjen e tij në fund të janarit, Ajaxi pyeti për të ardhmen e tij dhe mundësitë për të marrë përsipër ekipin.

Por, duket se Xavi ka synim që të bëjë pushim për një vit për të qenë me familjen e tij, për të shijuar futbollin jashtë fushës, për të rimbushur bateritë dhe për të medituar shumë thellë për destinacionin e tij të ri.

Edhe pjesa tjetër e stafit, pra asistentët që kanë shoqëruar Xavin që nga fillimi i karrierës si trajner, në Katar, do të marrin pushim, duke pritur që ish-mesfushori të vendosë për një nga propozimet që ka në tryezë.

Të ngjashme