Pas mosmarrëveshjes me vëlla, i mituri ja vë zjarrin shtëpinë

Ferizaj | 27 Dhj 2018 | 09:08 | Nga Ekonomia Online

Në fshatin Sojevë të Ferizajt në Policinë e Kosovës është raportuar se dy vëllezër njëri i moshës së mitur dhe tjetri i rritur kanë pas një mosmarrëveshje.

“I dyshuar moshë e mitur ka pranuar se i ka vënë zjarrin shtëpisë së tij. Njësiti i zjarrfikësve ka lokalizuar dhe shuar zjarrin. Rastit ju kanë përgjigjur njësitet relevante Policore”, thuhet në raportin 24 orësh të Policisë.

Me vendimin e Prokurorit ,i dyshuari dërgohet 24 orë në qendrën e mbajtjes.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme