Pas pushimit dyjavor, Superliga vazhdon me dy derbi

Prishtinë | 30 Mar 2024 | 09:26 | Nga Ekonomia Online

Pas pushimit dyjavor për shkak të ndeshjeve të përfaqësueseve, Superliga e Kosovës në futboll do të vazhdojë të shtunën me dy takime derbi.

Vëmendja do të jetë në Lipjan, ku do të përballet Ballkani me Prishtinën që nuk është duke kaluar në momente të mira.

Suharekasit janë në vendin e parë me 52 pikë të grumbulluara me një më shumë se Llapi dhe dy më shumë se Drita dhe do të synojnë fitoren ndaj prishtinasve për të mbajtur primatin.

Teksa Prishtina renditet në pozitën e pestë me 38 sosh.

Një tjetër takim interesant do të jetë edhe ai në mes Malishevës dhe Dritës.

Dy skuadrat janë në formë të mirë dhe do tentojnë fitoren për të qëndruar me një hap me pretendentët për titull.

Dy ndeshjet e ditës së sotme do të luhen duke filluar nga ora 13:00.

Të ngjashme