Pas shumë vizitash, ministrat Peci dhe Ozdemir takohen në Prishtinë

Prishtinë | 04 Tet 2023 | 16:02 | Nga Hasan Hoti Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Ministri i Ushqimit dhe Bujqësisë i Gjermanisë, Cem Ozdemir, bashkë më ministrin e Bujqësisë të Kosovës, Faton Peci, pas shumë vizitash kanë zhvilluar takim në Prishtinë, raporton Ekonomia Online.

Pas takimit, dy ministrat do të mbajnë konferencë për medie në oborrin e Qeverisë së Kosovës në orën 17:20.

Të dy kanë vizituar: vreshtat në Rahovec; verarinë “Bodrumin e Vjetër”, dhe Kooperativën “Gratë e Krushës”, e udhëhequr nga Fahrije Hoti.

LEXONI EDHE:

Të ngjashme