Pini këtë pije çdo mëngjes që të bini në peshë

Prishtinë | 05 Mar 2023 | 08:15 | Nga Ekonomia Online

Humbja e peshës është në mendjen e gjithsecilit sidomos me ardhjen e pranverës.

Edhe një dietë e mirë mund të jetë garantues për një trup të mirë në muajt me diell.

Por për të rënë në peshë shpejtë, është pyetje për një milion dollarë, që ju bëhet dietologët – por është një eksperte që thotë se konsumimi i kafesë në mëngjes që ndihmon në këtë drejtim.

Nutricionistja Sarah Flowers, që këshillon se pirja e një filxhani kafeje në mëngjes “rritë koncentrimin dhe nivelin e energjisë”, çka ndikon në humbje peshe.

“Përditë një filxhan kafe rrit shkallën e metabolizmit, stimulon termogjenezën, duke ndihmuar në djegien e kalorive”.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme