Pioli largohet nga Milani, karrierën do ta vazhdoj në Angli

Prishtinë | 26 Maj 2024 | 12:30 | Nga Ekonomia Online

Stefano Pioli mbrëmë kishte ndeshjen e fundit në krye të skuadrës së Milanit.

Sa ishte pjesë e kuqezinjëve, Pioli arriti ta kualifikonte Milanin në Champions League pas disa viteve mungesë, e po ashtu fitoi edhe titullin e Seriea A.

Pas ndeshjes me Salernitanan, tekniku italian foli për të ardhmen e tij, ku la të kuptohet se karrierën do ta vazhdoj në Angli.

“Po studioj anglisht dhe jam i prirur të provoj një përvojë të re jashtë vendit. Premier League mund të jetë vërtet e bukur dhe mundësi tërheqëse, me siguri”, deklaroi Pioli.

Të ngjashme