Bahtiri: Dorëheqja e Konjufcës nuk do të ndodhë

Prishtinë | 27 Jan 2020 | 15:13 | Nga Ekonomia Online

Agim Bahtiri nga Lëvizja Vetëvendosje ka thënë se Lidhja Demokratike e Kosovës duhet ta kuptojë se kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca nuk është e arsyeshme të japë dorëheqje dhe kjo nuk do të ndodhë.

Ai ka thënë se pavarësisht refuzimeve të vazhdueshme të ofertave të Lëvizjes Vetëvendosje, LDK-ja për të mirën e vet dhe për hir të një qeverisje progresive dhe reformatore duhet ta pranojë ofertën e fundit të VV-së.

Më poshtë mund ta lexoni shkrimin e plotë të tij në Facebook.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme