Bahtiri: Kandidati më i duhur për Kryeministër të Kosovës është Albin Kurti

Prishtinë | 25 Gus 2019 | 17:16 | Nga Ekonomia Online

Kryetari i Komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri, ka thënë se kandidati më i duhur për kryeministër të Kosovës është Albin Kurti.

Ai ka thënë se është krenarë që i është bashkuar Vetëvendosjes dhe se do ta përkrahë kandidaturën e Kurtit për Kryeminstër, njofton Klan Kosova.

“E kam thënë edhe më 2017 , e kam thënë edhe dje, po e them edhe sot, se kandidati më i duhur për kryeministër të Kosovës është Albin Kurti, të cilit do t’i jap përkrahje dhe ndjehem mirë që jam pjesë e subjektit të tij politik”.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme