Bahtiri: Shihemi në zgjedhjet e reja, secilit do të ia tregojmë vendin

Prishtinë | 26 Mar 2020 | 08:09 | Nga Ekonomia Online

Kryetari i Mitrovicës së Jugut Agim Bahtiri, ka reaguar pas rrëzimit të Qeverisë së udhëhequr nga kryeministri Albin Kurti.

Bahtiri pati një porosi për partitë e tjera.

“Shihemi në zgjedhjet e reja, të cilat do t’ia tregojnë vendin secilit “.

Ai tha se askush nuk mund ta marr mandatin e popullit dhe se ata që u bashkuan me PAN-in do të turpërohen.

“Mandatin e popullit nuk mundet t’ia merr askush, ndërsa ata që bashkuan me PAN-in do të turpërohen për veprimin e tyre në këtë kohë të emergjencës shëndetësore, kur Kosova dhe gjithë bota po luftojnë me Coronavirusin”.

Kreu i Mitrovicës falënderoi Vjosa Osmanin dhe dy deputetët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, që nuk votuan pro mocionit.

“Falenderime dhe respekt për znj. Vjosa Osmani dhe dy deputetët tjerë të LDK-së, që i qendruan besnik mandatit të marrë nga qytetarët në zgjedhjet e 6 tetorit”.

Kryeministri Albin Kurti e ka mbrojtur dhe do ta mbroj Kosovën, ka punuar dhe do të punoj për Kosovën ditë e…

Gepostet von Agim Bahtiri am Mittwoch, 25. März 2020
Fjalë Kryesore:

Të ngjashme