Deputetja e LDK-së: VV shfrytëzoi Vasfijen dhe familjen Dehari për kauza të rrejshme

Prishtinë | 07 Tet 2022 | 18:29 | Nga Ekonomia Online

Në emisionin “Frontal” deputetja e LDK-së, Valentina Bunjaku, ka thënë se Lëvizja Vetëvendosje ka shfrytëzuar emra si ai i Vasfije Krasniqit, apo edhe familjen e Astrit Deharit.

“Sot dha betimin një deputet i ri, që e zëvendësoi Vasfijën. Çdo respekt për Vasfijen. Është heroinë për mua. Ka me qenë heroinë për mu edhe për votuesit që më kanë votu. Mirëpo, ky ka qenë shfrytëzim i LVV për Vasfijen, realisht. Kur iu duhet Vasfija, e ftojnë edhe e fusin në listë. Kur iu duhet Astrit Dehari, viktimizohen. Kur iu duhet një hoxhë apo një imam, e shtin diku në listë. Kur s’iu duhet, e lëjnë anash. Dhe, ky është shfrytëzim i njerëzve”, ka thënë Bunjaku.

Ajo thotë se i vjen keq për familjen e Deharit dhe thotë se është shfrytëzuar për kauza të rrejshme.

“Unë personalisht nuk kisha dashur që një anëtar të familjes sime të shfrytëzohej për kauza të rrejshme nga Lidhja Demokratike e Kosovës”,

“Pse nuk po zbardhet rasti i Astrit Deharit”, ka pyetur deputetja e LDK-së.

Të ngjashme