Deputetja e PDK-së: Qeveria ka dështuar të ofrojë mundësi që arsimi të jetë cilësor

Prishtinë | 03 Qer 2021 | 10:28 | Nga Kastriot Kokollari Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Deputetja e PDK-së Blerta Deliu-Kodra gjatë fjalës në Kuvend ka pasur kritika ndaj Qeverisë lidhur me menaxhimin e situatës në arsim gjatë pandemisë, raporton Ekonomia Online.

Deliu-Kodra e ka quajtur skandaloz vendimin e MAShI-it për vendimin e mësimit plotësuese.

Sipas saj, Qeveria ka dështuar që të ofrojë mundësi që arsimi të jetë cilësor.

“Këtë refuzim kryeministri e ka bërë vetëm për fushatën e tij në Shqipëri. Gjendja është e rëndë dhe i vetmi vendim është vendimi për organizimin e mësimit plotësues dhe ky vendim është skandaloz pasi që nuk ka të dhënë”.

“Ai keni pyetur shkollat e mesme dhe që 15 muaj nga pandemie kjo Qeveri po sillet sikur në fillim të saj dhe nuk duhet ta sjellin një plan kombëtar për arsimin”.

“Qeveria ka dështuar që të ofrojë mundësi që arsimi të jetë cilësor”, tha Deliu-Kodra.

Lexo më shumë:

Të ngjashme