Hahn: Është thelbësore që Kosova ta heq taksën

Prishtinë | 30 Gus 2019 | 10:44 | Nga Ekonomia Online

Johannes Hahn, Komisioneri Europian për Zgjerim i ka bërë thirrje Kosovës që ta heq taksën ndaj produkteve serbe.

“Është thelbësore që Kosova ta heq taksën”, tha Hahn, shkruajnë mediat serbe.

Ai ka porositur Kosovën dhe Serbinë që ta vazhdojnë dialogun – duke thënë se është shumë i rëndësishëm për perspektivën europiane të gjithë rajonit dhe Ballkanit Perëndimor.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme