Haradinaj: Edhe nëse marrim ofertë, AAK-ja nuk do të jetë pjesë e Qeverisë së ardhshme

Prishtinë | 17 Dhj 2019 | 14:08 | Nga Hasan Hoti Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Pas mbledhjes së Qeverisë, kryeministri në detyre Ramush Haradinaj iu drejtuar gazetarëve për një konferencë për medie, raporton Ekonomia Online.

Nga aty, Haradinaj bëri me dije se nuk do të jetë në qeverinë Kurti nëse vjen një ofertë e tillë.

“E kisha taku çdo ditë por ne jemi opozitë dhe nuk e shohim vetën në qeverinë Kurti. Do të mbesim në opozitë këtë mandat”.

“Është mirë më u formuar institucionet dhe në të rast barra u bien VV-ja se ata kanë fituar zgjedhjet dhe vonesat nga fituesi është një minus për ta sepse ata kanë mujt me qenë sot në Qeveri edhe me marr vendime ata”, tha Haradinaj.

Lexo më shumë:

Të ngjashme