Haradinaj kujton bashkëluftëtarët nga Dukagjini

Prishtinë | 11 Sht 2019 | 12:16 | Nga Ekonomia Online

Ramush Haradiaj, kryeministri në detyrë, thotë se ofensiva e shtatorit në Dukagjin sa e dhembshme aq edhe krenare.

“Kujtoj sot me përulje bashkëluftëtarët e mi, Xhevat Sejfijaj, Sadri Vishaj, Shpëtim Bobi, Burhan Dervishaj dhe Ekrem Lulaj, trima të rrallë që ishin përkrah meje në pozicionet e luftës”.

“Kujtoj gjithashtu eprorin e dalluar të UÇK-së, Mirush Dakaj, hero i luftës kroate e boshnjake, që u përjetësua në Atdhe. Kujtimi për ta është zotim se gjithmonë do të qëndrojmë në mbrojtje të të drejtës sonë. Lavdi e përjetshme”,ka shkruar Haradinaj në rrjetin social Facebook.

Të ngjashme