Hoxha-Graincës: Betonizoje mirë liftin e VV-së, se me bo m’u prishë, shkon me ramje t’lirë

Prishtinë | 05 Pri 2021 | 18:52 | Nga Ekonomia Online

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Eliza Hoxha, i ka kushtuar një shkrim ish-bashkëpartiakes së saj, Adelina Grainca, e cila tashmë kaloi në Lëvizjen Vetëvendosje dhe mbrëmë në Kuvend e votoi Vjosa Osmanin për Presidente.

“Adelinë, moj Adelinë, Për t’u zhvilluar duhesh me i kalu shkallët. E duke i ngjitur ato me besim, përkushtim e durim takon rrugës plot miq, përkrahës e dashamirë”.

“Por, meqë zgjodhe liftin e VV -së, betonizoje mirë se me bo m’u prishë, shkon me ramje t’lirë”, ka shkruar Hoxha në Facebook.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme