Jevtiq: Në Berlin u bë një hap i vogël për vazhdimin e dialogut

Prishtinë | 02 Maj 2019 | 15:40 | Nga Ekonomia Online

Pritjet nga samiti i Berlinit ishin të ndryshme dhe përshtypja ime ishte se ai kontribuoi për të bërë një hap të vogël drejt asaj që duhet të ndodhë në të ardhmen, dhe kjo është vazhdimi i bisedimeve midis Beogradit dhe Prishtinës.

Kështu tha Dalibor Jevtiq, nënkryetar i Listës Serbe dhe njëherësh ministër për Kthim dhe Komunitete në Qeverinë e Kosovës, transmeton Klan Kosova.

Ai për Radio Beogradi 1 tha se sa i përket këtij takimit më e më e rëndësishmja ishte se më në fund do të ishte një lëvizje që do të hapte derën për vazhdimin e dialogut, nga ana tjetër, kishte pritshmëri se pothuajse asgjë nuk do të ndodhte, transmeton Klan Kosova.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme