Kadri Veseli e Ramush Haradinaj “kokë më kokë” (Foto)

Jaballanicë | 17 Maj 2017 | 17:34 | Nga

Bartësi i Listës PDK-AAK-Nisma, Kadri Veseli, dhe kandidati për kryeministër, Ramush Haradinaj, janë paraqitur sot së bashku për herë të parë, pas zyrtarizimit mbrëmë të koalicionit “të krahut të luftës”, sikur po quhet.

Lideri i PDK-së dhe ai Aleancës kanë marrë pjesë në një tubim përkujtimor për dëshmorët, që është mbajtur sot në fshatin Jabllanicë të Gjakovës,.

Ata janë ulur pranë njëri-tjetrit dhe janë parë teksa bisedojnë kokë më kokë.

Në këtë fshat, ku Haradinaj i ka dajët, Veseli e quajti kreun e AAK-së me epitetin kryeministër.

LEXO EDHE:

http://cs13.temp.domains/~ekonomia/politike/haradinaj-kufiri-eshte-ne-cakorr-nuk-ka-vend-per-zajednice/

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme