Konjufca: PAN-i qëllimisht po i bllokon institucionet

Prishtinë | 16 Gus 2017 | 12:33 | Nga Kaltrina Zymberi Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Deputetit i Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca, ka thënë se PAN-i ka përgjegjësi publike për të dalë nga kjo bllokadë të cilën ata po e bëjnë me qëllim.

“Ndodhemi në bllokadë për krijimin e institucioneve dhe për këtë duhet t’i adresojmë përgjegjësitë e plota dhe të diskutojmë se si të ecim përpara. Të gjithë e kanë kuptuar dhe s’ka fije dyshimi se cili është shkaku themelor për mosthemelimin e institucioneve. Arsyeja është mosprania e koalicionit që sipas kushtetueses do t’i takonte propozimi i emrit të kryeparlamentarit”, tha Konjufca.

 

 

Lexo më shumë:

Të ngjashme