Konjufca pret në takim deputetët nga Çekia

Prishtinë | 29 Sht 2022 | 14:13 | Nga Ekonomia Online Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Glauk Konjufca, e ka pritur në takim Komisionin për Punë të Jashtme të Parlamentit të Republikës së Çekisë, raporton Ekonomia Online.

Gjatë ditës në Kosovë ka qëndruar një delegacion i lartë nga ky shtet i kryesuar nga ministri i Jashtëm.

Ai ka dhënë përkrahje për heqjen e vizave dhe ka kërkuar që të zbatohen marrëveshjet me Serbinë.

Lexo më shumë:

Të ngjashme