Kusari-Lila: Prioritet për Kurtin në dialog është çështja e të pagjeturve

Prishtinë | 19 Kor 2021 | 15:04 | Nga Kastriot Kokollari Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Shefja e Grupi Parlamentar të VV-së, Mimoza Kusari-Lila, tha se prioritet për Qeverinë Kurti në dialog është tema e të pagjeturve, raporton Ekonomia Online.

Kusari-Lila nuk pranoi të flas për agjendën e kryeministrit Albin Kurti i cili po qëndron në Bruksel për takim me presidentit serb, Aleksandar Vuçiq.

“Për agjendën e kryeministrit Albin Kurtit, është mirë të drejtohet në zyrën e kryeministrit”.

Ajo ka folur edhe zhurmën e krijuar në seancë në momentin kur po fliste deputeti Behgjet Pacolli, e cila tha se nuk kishte personale asgjë me të por thjesht për temat.

“Sa i përket deputetit Pacolli ai e mori fjalën në fund të një debati prej dy orësh, dhe diskutimi i  tij filloi të rrëshqas në një temë tjetër dhe ndoshta mungesa e tij ka shkaktuar një pritshmëri tjetër në raport me një temë tjetër”.

Ndërsa, për mbledhjen e Kryesisë, Kusari ka treguar disa prej pikave që do të diskutohen në seancën e së enjtes, raporton Ekonomia Online.

“Në ditën e enjte kemi përveç votimit të marrëveshjeve financiare është shqyrtimi i parë i projektligjit për shitjen e banesave, pastaj për Odat e arkitektëve, për masat e uljes së kostove të rrjetit të komunikimeve, shqyrtimi për Tregtinë dhe Produktet e naftës. Pastaj shqyrtimi i dytë i Ligjit për automjete”.

Lexo më shumë:

Të ngjashme