Latifi: Nexhmije dhe Enver Hoxha, duke e mbrojtur Shqipërinë nga NATO ua bënë jetën ferr shqiptarëve

Prishtinë | 26 Shk 2020 | 23:29 | Nga Ekonomia Online

Analisti politik Blerim Latifi ka komentuar situatën e sotme të krijuar nga kryeministri i Kosovës Albin Kurti lidhur me çështjen e NATO’s.

Latifi thotë se pikërisht sot në ditën kur doli ky problemi i shpifur siç e quan ai i sovranitetit të shtetit që na u paska marrë nga NATO në vitin 2013, paska vdekë Nexhmije Hoxha, gruaja e Enver Hoxhës, diktatorit komunist të Shqipërisë.

Latifi thotë se Nexhmije Hoxha bashkë me Enver Hoxhën në emër të mbrojtjes së sovranitetit të Shqipërisë nga NATO, për gati gjysmë shekulli ia patën bërë ferr jetën një populli të tërë.

Ja statusi i plotë:

Pikërisht sot, kur na doli ky problemi i shpifur i sovranitetit të shtetit që na u paska marrë nga NATO në vitin 2013, paska vdekë Nexhmije Hoxha, gruaja e Enver Hoxhës, diktatorit komunist të Shqipërisë. Ajo, bashkë me burrin e saj, në emër të mbrojtjes së sovranitetit të Shqipërisë nga NATO, për gati gjysmë shekulli ia patën bërë ferr jetën një populli të tërë.

Të ngjashme