Meta në PDK, takohet me kryetarin Memli Krasniqi

Prishtinë | 25 Nën 2021 | 10:07 | Nga Leonora Kolukaj Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, e ka pritur në takim presidentin e Shqipërisë Ilir Meta, raporton Ekonomia Online.

Krasniqi ka njoftuar se me Metën kanë biseduar për prioritetet dhe sfidat e dy shteteve tona.

“Në prag të festës tonë kombëtare, 28 nëntorit, sot në selinë e Partisë Demokratike të Kosovës, kisha kënaqësinë që bashkë me kolegë, të mirëpres Presidentin e Republikës së Shqipërisë, z. Ilir Meta. Në këtë takim vëllazëror, me Presidentin Meta diskutuam për prioritetet dhe sfidat e dy shteteve tona, për thellimin e bashkëpunimit të ndërsjellë dhe për rrugën e përbashkët drejt integrimit evropian. Po ashtu, Presidenti Meta na uroi për mbarëvajtjen e procesit zgjedhor dhe për rezultatin e PDK-së në zgjedhjet komunale”, ka pohuar Krasniqi.

Tutje, kreu i PDK-së, ka shkruar se “e vlerëson si tepër të rëndësishëm e pa alternativë forcimin e bashkëpunimit ndërmjet Kosovës dhe Shqipërisë dhe si parti lidere e opozitës do të jap kontributin e saj në çdo formë e në çdo proces që ka këtë synim”.

Meta po qëndron për vizitë dyditore në Kosovë, ku është takuar me kreun e AAK-së, Ramush Haradinaj atë të Kuvendit Glauk Konjufca.

Kurse pasdite do të takohet edhe me kryeministrin Albin Kurti.

Lexo më shumë:

Të ngjashme