Ministrja Hoxhiq: Është shumë e rëndësishme dalja në votime

Mitrovicë e Veriut | 19 Maj 2019 | 11:55 | Nga Norë Kelmendi Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Edhe ministrja e Administrimin dhe Pushtetit Lokal, Adriana Hoxhiq ka hedhur votën e saj për zgjedhjet e jashtëzakonshme lokale që po mbahen në veri të vendit, raporton EkonomiaOnline.

Ajo pas votimit falënderoi mediat për vëzhgimin e procesit zgjedhor duke ftuar me këtë rast qytetarët të dalin të votojnë.

“Ju faleminderit që keni ardhur dhe me praninë tuaj transparenca e procesit zgjedhor rritet. Shpresoj që do kemi shumë qytetarë që do dalin në këto votime”.

“Është rëndësishme sepse sa më shumë që kemi qytetarë atëherë edhe vullneti i qytetarëve do të jetë më real”, tha ajo.

Lexo më shumë:

Të ngjashme