Mitrovica e bën Bedri Hamzën deputet

Prishtinë | 11 Tet 2019 | 11:15 | Nga Ekonomia Online

Partia Demokratike e Kosovës në zgjedhjet e 6 tetorit ka dal fituese  në komunën e Mitrovicës e ndjekur nga LVV dhe LDK-ja.

Në listat e publikuara të rezultateve të listës së Partisë Demokratike të Kosovës, kryetari i saj i cili njëherit ishte edhe kandidat për deputet, Kadri Veseli , ka marrë 9 441 vota.

Pas Veselit radhitet ministri në detyrë i Financave, Bedri Hamza kreu i PDK-së, në këtë Komunë që ka arritur të sigurojë 6.532 vota, pastaj Valdete Idrizi e cila ka marrë 3.204 vota, ndërsa  kreu i rinisë së PDK-së, Donjet Bislimi i cikli është edhe asamblist i kësaj partie në kuvendin komunal të Mitrovicës ka marrë 2 720. Me numër të konsiderueshëm të votave janë edhe: Uran Ismaili me 1 708 vota, Besa Ismaili-Ahmeti 1 589 vota, Esat Jusufi 1587 vota, Bekim Haxhiu 1 420 vota, Ferat Shala 1 315, Memli Krasniqi 1 209, Mergim Lushtaku 1 008, Raif Qela 920 vota etj.

 1. Kadri Veseli – 9 441
 2. Bedri Hamza – 6 532
 3. Valdete Idrizi – 3 204
 4. Donjet Bislimi – 2 720
 5. Uran Ismaili – 1 708
 6. Besa Ismaili – Ahmeti – 1 589
 7. Esat Jusufi – 1 587
 8. Bekim Haxhiu – 1 420
 9. Ferat Shala – 1 315
 10. Memli Krasniqi – 1 209
 11. Mergim Lushtaku – 1 008
 12. Raif Qela – 920 vota.
Fjalë Kryesore:

Të ngjashme