Nis fushata në Drenas

Prishtinë | 12 Dhj 2016 | 07:58 | Nga

Fushata zgjedhore për raundin e dytë të zgjedhjeve në Drenas nis sot dhe do të zgjasë deri me datën 16 dhjetor.

Kështu ka vendosur Komisioni Qendror Zgjedhor. Në zgjedhjet në Drenas të drejtë vote kishin 52 mijë 569 votues, prej tyre votuan mbi 21 mijë në raundin e parë të zgjedhjeve.

Dy kandidatët që garojnë në balotazh kishin këtë përqindje. Ramiz Lladrovci, PDK: 45.4 % dhe Isa Xhemajlaj, Nisma për Kosovën, 26.19 %.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme