Një orë e gjysmë pritje për seancën e opozitës, mungojnë deputetët e koalicionit qeveritar

Prishtinë | 26 Dhj 2018 | 11:27 | Nga Emine Shehu Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Ka kaluar më shumë se një orë e gjysmë dhe ende nuk ka nisur seanca e jashtëzakonshme në Kuvendin e Kosovës e paraparë në orën 10, lidhur me dokumentin e përgatitur nga Qeveria e Kosovës si “Draft-marrëveshja gjithëpërfshirëse midis Republikës së Kosovës dhe Republikës së Serbisë”, raporton Ekonomia Online.

Në sallë janë vetëm deputetë të LDK-së dhe VV-së. Ndërsa mungon mazhoranca dhe nuk janë të pranishëm asnjë ministër nga kabineti qeveria.

 

Lexo më shumë:

Të ngjashme