Pacolli: AKR në Ferizaj mbetet e unifikuar dhe e fuqishme

Prishtinë | 20 Sht 2019 | 17:56 | Nga Ekonomia Online

Kreu i AKR-së Behgjet Pacolli ka zhvilluar aktivitetin e tij politik sot në Ferizaj,

Ai kërkoi mbështetje nga qytetarët e Ferizajt për programin e tij.

“Ferizajasit dëshmuan se janë punëtorë të mëdhenj dhe kanë traditë të qytetarisë. Kërkova nga strukturat e AKR-së të kthehemi në një lëvizje qytetare dhe të shpalosim vizionin tonë në çdo lagje e shtëpi të kësaj komune, për t’i ndihmuar Kosovës”.

Qytetarët e Ferizajt kanë kuptuar se programi ekonomik i AKR-së, që njeherazi është boshti i programit tonë politik, që bazohet në promovimin e lirisë ekonomike, tregut të lirë, iniciatives së lirë dhe rolit lehtësues jo arbitrar të shtetit në proceset ekonomike, e që është garanti kryesor i një mirëqenie dhe stabiliteti afatgjatë ekonomik në Kosovë.Vizioni ynë është e vetmja rrugë që e çon Kosovën përpara, frymë që bashkon energjitë pozitive e në shërbim të vendit” ka shkruar Pacolli.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme