Përfundon numërimi i votave në Gjilan, prin Vetëvendosje

Prishtinë | 08 Tet 2019 | 15:08 | Nga Ekonomia Online

Ka përfunduar procesi i numërimi të votave në Gjilan.

Nga rezultatet e publikuar nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve prin Lëvizja Vetëvendosje e cila ka marr 17 mijë e 864 vota apo 39.75 për qind.

E dyta është koalicioni Lidhja Demokratike e Kosovës që ka marr 12 mijë e 217 vota apo 27.18 për qind

Partia Demokratike e Kosovës ka marr 7 mijë e 677 apo 17.08 për qind.

Koalicioni AAK-PSD ka marr 3 mijë 238 apo 7.20 për qind.

Koalicioni NISMA-AKR dhe PD ka marr 1 mijë e 565 apo 3.48 për qind.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme