Pezullohet vendimi për tiketat ngjitëse – Aliu: Qytetarët nuk do t’i paguajnë nga 5 euro

Prishtinë | 22 Kor 2021 | 11:12 | Nga Ekonomia Online Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Ministria e Infrastrukturës ka marrë vendim për pezullim të vendimit për tiketa ngjitëse.

Vendimi tashmë i anuluar kishte ngjallur reagime të shumta të partive e të qytetarëve, pasi e konsideronin si barrë shtesë pagesën prej 5 eurove.

Tiketat ngjitëse duhej të vendoseshin në vetura pasi ato ta kalojnë kontrollin teknik.

“Për çështjen e taksës sapo është marrë vendim qe do të pezullohet si vendim dhe do ta shqyrtojmë në hollësi. Është pezulluar, duke siguruar qytetarët se nuk do të paguajnë pesë euro”, ka thënë në seancën e Kuvendit, ministri i Infrastrukturës, Liburn Aliu.

Lexo më shumë:

Të ngjashme