Pritet nënshkrimi i marrëveshjes, Kurti e Mustafa takohen në Kuvend në ora 14:00

Prishtinë | 02 Dhj 2019 | 08:58 | Nga Ekonomia Online

Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës do të takohen për të nënshkruar marrëveshjen për koalicionin qeverisës.

Takimi do të zhvillohet në orën 14:00 në Kuvendin e Kosovës.

Në takimin që u mbajt të shtunën në mes të Isa Mustafës dhe Albin Kurtit, u tha se është përmbyllur 100 për qind harmonizimi i programit qeverisës.

Është raportuar se pesë ministri do i takojnë Lëvizjes Vetëvendosje, pesë Lidhjes Demokratike të Kosovës, një minoritetit serb dhe një për minoritet tjera.

Subjekti i Albin Kurtit në zgjedhjet e 6 tetorit ka arritur t’i marrë 29 deputetë, LDK një më pak 28.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme