Takohen Thaçi dhe Rama, flasin për mbrotjen e interesave ndërshtetërore

Prishtinë | 18 Nën 2019 | 15:24 | Nga Ekonomia Online

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, gjatë qëndrimit në Tiranë, ka takuar kryeministrin e Shqipërisë, Edi Ramën.

Në këtë takim është biseduar për avancimin e bashkëpunimit dhe koordinimin e hapave në zhvillimet e reja ndërkombëtare, për të mbrojtur dhe promovuar sa më mirë interesat e Kosovës dhe Shqipërisë, njofton Klan Kosova.

“Gjatë qëndrimit në Tiranë takova edhe kryeministrin Edi Rama, me të cilin biseduam për avancimin e bashkëpunimit dhe koordinimin e hapave në zhvillimet e reja ndërkombëtare, për të mbrojtur dhe promovuar sa më mirë interesat e shteteve dhe të qytetarëve tanë”.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme