Thaçi: Vdekja e shkrimtarit Rexhep Hoxha, humbje për komunitetin e shkrimtarëve në Kosovë

Prishtinë | 12 Kor 2019 | 11:32 | Nga Ekonomia Online

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka thënë se vdekja e shkrimtarit Rexhep Hoxha është humbje jo vetëm për familjen Hoxha por tërë komunitetin e shkrimtarëve.

Thaçi ka thënë se Hoxha ishte një klasik i letrave shqipe.

”Vdekja e shkrimtarit Rexhep Hoxha është një humbje për familjen Hoxha dhe tërë komunitetin e shkrimtarëve në Kosovë. Ishte një klasik i letrave shqipe, një shkrimtar i guximshëm, me librat e të cilit u rriten shumë breza. Ngushëllime familjes dhe gjithë miqve të tij! HTH”

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme