Vizita e Kurtit te varri i Rugovës – Haziri: Më vjen mirë që edhe politikanët majtistë po gjunjëzohen para varrit të tij

Prishtinë | 21 Jan 2021 | 17:42 | Nga Erdonita Hebibi Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, duke komentuar vizitën kandidatit për kryeministër nga VV-ja, Albin Kurti tek varri i ish-presidentit Ibrahim Rugova, ka thënë se është mirë që të gjithë liderët kanë filluar me u gjunjëzua para varrit të tij, raporton Ekonomia Online.

Haziri ka thënë se gjunjëzimi para varrit të Rugovës është gjunjëzim para veprës dhe punës së tij

“Më vjen mirë që herët a vonë liderët e partive politike që përshijnë edhe të majtit edhe ekstremin e majtë edhe liderët e të majtës qendër që kanë filluar m’u gjunjëzua para varrit të tij, sepse është gjunjëzim para veprës së tij, para filozofisë së tij politike dhe para kontributit të tij politik në shtet. Dita e bardh sot shënohet falë vizionit të tij dhe kryengritjes së UÇK-së në vitet 98-99”, ka thënë Haziri.

Në 15 vjetorin e vdekjes së ish-presidentin Ibrahim Rugova, Albin Kurti së bashku me Vjosa Osmanin, ushtruese e detyrës së Presidentes dhe kandidate për këtë pozitë e Vetëvendosjes, kanë bërë homazhe tek varri i Rugovës.

“Erdhëm që të vendosim lule të freskëta të presidentit të parë të Kosovës, duke kujtuar insistim e tij, përkushtimin e tij dhe qetësin dhe durimin njerëzor”, u shpreh Kurti.

Të ngjashme