Zogaj: Dhuna ndaj Teuta Rrustes dhe PSD-së ia “vlejti”

Prishtinë | 22 Kor 2021 | 16:34 | Nga Ekonomia Online

Analisti politik, Petrit Zogaj ka supozuar se si do të dukej arsyetimi i zëvendësministrit të Infrastrukturës, Hysen Durmishi, kur do ta anulojë marrëveshjen për tiketa ngjitëse në automjete.

Zogaj shkroi në Facebook se Durmishi do të thoshte se e kishin bindur disa dokumente shtesë se ai vendim ishte gabim.

“Mas disa dite kur te del prape Durmishi me anulimim e pezullimit edhe thote, “pasi i pashe disa dokumente shtese, e kuptova qe pezullimi ishte gabim””, ka shkruar Zogaj.

Ai tha se dhuna ndaj anëtares së PSD-së, Tetutë Rrusta ia ka “vlejtë”, pasi qytetarët nuk do të zhvaten me nga 5 euro.

“Megjithate, dhuna ndaj Teuta Rrustes dhe PSD ia “vlejti” sepse njerezit s’do te zhvaten me 5 euro, te pakten perkohesisht”, shkroi Zogaj.

Të ngjashme