Zyrtarët amerikanë vizitojnë Kosovën

Prishtinë | 21 Sht 2020 | 07:15 | Nga Ekonomia Online

ryeministri i Republikës së Kosovës, z. Avdullah Hoti, pret në takim delegacionin e Qeverisë së SHBA-ve.

Ky delegacion udhëhiqet nga Kryeshefi Ekzekutiv i Korporatës Ndërkombëtare të Financave dhe Zhvillimit në SHBA (DFC) Adam Boehler, të cilit do t’i bashkohet edhe i dërguari special i SHBA-së për dialogun Kosovë – Serbi, Richard Grenell, përfaqësues të USAID, Kryetarin e Bankës së Eksport-Importit të Shteteve të Bashkuara (EXIM), si dhe zyrtarë të tjerë të lartë të qeverisë nga Departamentet e Energjisë dhe Tregtisë në SHBA.

Kjo vizitë bëhet në kuadër të Marrëveshjes për normalizimin ekonomik mes Kosovës dhe Serbisë.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme