Prokurori i rastit: I dyshuari është denoncuar disa herë për dhunë në familje, mbi viktimën u shkrepën tre plumba

Prishtinë | 30 Nën 2022 | 22:57 | Nga Ekonomia Online

Një grua rreth moshës 35-vjeçare është vrarë nga ish-bashkëshorti i saj sot rreth orë 18:00, para repartit të Gjinekologjisë.

Hamide Magashi, e cila u vra sot nga ish-bashkëshorti i saj, Sokol Halili, kishte qenë në muajin e nëntë të shtatzënisë.

Prokurori i rastit, Ilaz Beqiri në një prononcim për Gazetën Insajderi ka thënë se ndaj Sokol Halilit ka disa raste të paraqitura në organet e hetuesisë për dhunë në familje.

“Ka pasur të raportuara disa raste të dhunës në familje, por detajet ende nuk i di”, ka theksuar Beqiri.

Tutje, prokurori shtoi se në vendin e ngjarjes kanë gjetur tri gëzhoja të plumbave, që supozohet se shtatzëna është qëlluar tre herë.

Ai ka theksuar se i dyshuari është në kërkim dhe se për të është lëshuar urdhërarrest.

Shtatzëna 35-vjeçare dyshohet se është vrarë nga bashkëshorti i saj, me të cilin ka qenë në proces të ndarjes.

Ajo është qëlluar para objektit të Klinikës së Gjinekologjisë, të mërkurën në mbrëmje.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme