Rasti i Liridona Ademajt: Seanca gjyqësore pa praninë e mediave

Prishtinë | 03 Dhj 2023 | 10:28 | Nga Ekonomia Online

Është duke u zhvilluar seanca gjyqësore ndaj Naim Murselit dhe dy të tjerëve, për vrasjen e Liridona Ademajt.

Kjo seancë po mbahet pa praninë e mediave.

Liridona Ademaj, u vra mbrëmjen e 29 nëntorit.

I dyshuari kryesor është ish-bashkëshorti Naim Murseli, i cili dyshohet se është organizatori kryesor për vrasjen e saj.

Dyshohet se ai pagoi 30 mijë euro për kryerjen e këtij akti makabër.

Të ngjashme