Real Madridi dëshiron ta zvogëlojë ekipin

Prishtinë | 09 Kor 2022 | 07:47 | Nga Ekonomia Online

Real Madridi është i interesuar të zvogëlojë skuadrën e tyre të parë.

Ndërsa Los Blancos e dinë se nuk mund të detyrojnë asnjë nga lojtarët të largohet, ata do ta bëjnë të qartë se alternativa e tyre më e mirë është të vazhdojnë karrierën e tyre diku tjetër, si Luka Jovic, i cili iu bashkua Fiorentinas.

Isco, Gareth Bale dhe Marcelo përfunduan kontratat më 30 qershor, pas një sezoni në të cilin të tre lojtarët rrallë e shihnin fushën, transmeton Gazeta Express.

Me shtatë lojtarë që marrëveshjet e tyre skadojnë verën e ardhshme, Real Madrid shpreson që tre të lartpërmendurit të shërbejnë si shembull.

Dani Ceballos dhe Marco Asensio duan kohë të rregullt për të luajtur, diçka që mund të rezultojë e vështirë në Madrid në sezonin 2022/23, ndërsa Mariano dhe Borja Mayoral u është thënë se shërbimet e tyre nuk kërkohen më.

Kroos, Nacho dhe Lunin janë tre të tjerët të cilëve u skadon kontrata, por portieri tashmë ka nisur bisedimet për rinovimin e kontratës dhe me mbrojtësin shpresojnë të arrijnë një marrëveshje të re së shpejti.

Gjermani, siç raportoi MARCA, refuzoi të rinovojë majin e kaluar pasi do të preferonte të priste dhe të shihte përgjigjen e tij fizike dhe rolin që luan përpara se të thoshte po.

Të ngjashme