Ronaldo motivon bashkëlojtarët para ndeshjes me Francën

Prishtinë | 05 Kor 2024 | 08:18 | Nga Ekonomia Online

Cristiano Ronaldo, e ka bërë një mesazh motivues për futbollistët portugez para ndeshjes me Francës, që zhvillohet të premten dhe e cila është e vlefshme për fazën çerekfinale të “EURO 2024”.

Loja nis nga ora 20:00.

Ronaldo kështu po synon t’ju jap kurajo bashkëlojtarëve para kësaj ndeshje tejet të rëndësishme.

““Ne kemi qenë, jemi dhe do të jemi gjithmonë së bashku. Forca Portugali !”, shkruhet në llogarinë zyrtare të kapitenit të ekipit luzitan.

Synimi i Portugalisë mbetet kalimi në gjysmëfinale.

Fituesi i pesëfishtë i “Topit të artë”, pati një ndeshje tejet emocionuese me Sllovenisë dhe gati sa nuk u shndërrua në figurë tragjike, pasi humbi një penallti në kohën shtesë.

Po ashtu synimi i tij mbetet ta dëshmojë veten në ndeshjen ndaj francezëve.

Të ngjashme