Ronaldo thuhet se do të kthehet në Evropë para se ta përfundojë karrierën

Prishtinë | 29 Jan 2023 | 15:34 | Nga Ekonomia Online

Trajneri i Al-Nassr, Rudi Garcia ka thënë se Cristiano Ronaldo do të kthehet në Evropë pas një kohe dhe nuk do ta përfundojë karrierën e tij të jashtëzakonshme në Arabinë Saudite.


Superylli portugez e gjen veten në Lindjen e Mesme pasi u lirua si lojtar i lirë nga Manchester United në nëntor të vitit 2022.

Ronaldo ishte i lidhur me një numër klubesh në atë fazë, nga Anglia në Amerikë, por përfundoi duke u angazhuar në kontratën më fitimprurëse në futbollin botëror ndërsa u largua nga garat evropiane.

Të ngjashme