Rrebeshe shiu me bubullima, parashikimi i motit për sot

Prishtinë | 09 Sht 2022 | 07:53 | Nga Ekonomia Online

Prishtina Weather ka njoftuar se sot priten vransira dhe reshje lokale shiu, vende-vende dhe në formë rrebeshesh me bubullima, raoporton Express.

Temperaturat minimale zbresin në 15C deri 17C, e maksimalet shkojnë në 27C e 28C. Era do të fryjë nga jugu e lehtë dhe mesatare 3-7m/s.

“Vransira dhe reshje lokale shiu parashihen në vend ditën e premte, aty këtu edhe në formë rrebeshesh me bubullima, kryesisht pasdite. Temperaturat minimale zbresin në 15C deri 17C, e maksimalet shkojnë në 27C e 28C. Era do të fryjë nga jugu e lehtë dhe mesatare 3-7m/s.

Mot i ligë do të përfshijë pjesët bregdetare nga veriu i Shqipërisë si dhe Malit të Zi, ku priten zhvillime të stuhive me reshje të dendura shiu dhe rrufe. Reshjet ka gjasa të jenë mjaft intenzive për të shkaktuar edhe përmbytje të shpejta në këto pjesë”, ka njoftuar PW.

Të ngjashme