Si të digjni yndyrën e akumuluar rreth barkut, vetëm duke ngrënë këtë proteinë

Prishtinë | 18 Maj 2023 | 22:43 | Nga Ekonomia Online

Doni të humbni peshë pa shpenzuar as edhe një orë në palestër? Ngrënia e kësaj proteine ndihmon djegien e dhjamit rreth barkut.

Nëse jeni duke kërkuar ndonjë formë për të humbur peshë, duhet të konsideroni të hani më shumë proteina me hirrë.

Ushqimi mund të shtypë oreksin pasi liron hormonet që ju bënë të ndjeheni më të plotë për më gjatë, duke përfshirë PYY dhe GLP-1.

Një studim i publikuar në NCBI mati ndikimin e proteinës hirrë në 22 burra.

Ai zbuloi se këta pjesëmarrës kishin më pak dëshirë të hanin dhe konsumonin më pak kalori.

Hulumtime u krye nga Radavelli-Bagatini i Universitetit Edith Cowan.

Të ngjashme