Sibel Halimi për testin “Pisa 2022”: Qeveria Kurti i ka kontribuar këtij dështimi

Prishtinë | 05 Dhj 2023 | 16:59 | Nga Ekonomia Online

Zëdhënësja politike e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Sibel Halimi, ka reaguar pas publikimit të rezultateve të testit PISA, ku sipas tij, Kosova është ranguar më keq se në vitin 2014 e 2018.

Halimi përmes një postimi në Facebook ka shkruar se rezultatet janë dëshpëruese.

Tutje ajo ka thënë se shumë më mirë ka dal Ukraina e cila është gati që dy vite në luftë.

“Qeveria Kurti vetëm sa i ka kontribuar këtij dështimi duke mos nisur asnjë reformë domethënëse si dhe duke humbur shumë orë mësimi me grevat që mund të shmangeshin”.

Të ngjashme