Situata në veri – Mblidhet Komisioni për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes, mungon Sveçla

Prishtinë | 29 Maj 2023 | 17:30 | Nga Ekonomia Online

Ndonëse në mungesë të kuorumit, Komisioni për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes ka diskutuar mbi situatën e Sigurisë pas ngjarjeve në veri të vendit, raporton Ekonomia Online.

Aty, i ftuar ishte edhe ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, por që kryetari i këtij komisioni tha se nuk do të jetë prezent për shkak të agjendës së tij.

Të pranishëm ishin Bekë Berisha i AAK-së, Anton Quni i LDK-së dhe Hisen Berisha e Rashit Qalaj të PDK-së.

Të ngjashme