Sonte Kosova luan miqësore, bastoret e favorizojnë Norvegjinë

Prishtinë | 05 Qer 2024 | 09:08 | Nga Ekonomia Online

Kombëtarja e Kosovës sonte luan miqësore ndaj Norvegjisë në Oslo.

Franco Foda me djelmoshat e tij janë të gatshëm për këtë ndeshje tejet interesante edhe pse është vetëm miqësore.

Megjithatë, ky takim i ndihmon trajnerit gjerman për ta parë ekipin e tij se sa është gati për ndeshjet e Nations League që nisin nga muaji shtator i këtij viti.

Bastoret sportive, e favorizojnë dukshëm Norvegjinë – duke ia vendosur kuotën 1.4, kurse “Dardanëve” 9.00.

Kujtojmë që për këtë ndeshje, Foda pritet t’i ketë gati pothuajse gjithë futbollistët – vetëm Altin Zeqiri së fundmi pësoi një dëmtim dhe s’dihet a do të jetë gati për ndeshjen sot.

Takimi mes Norvegjisë dhe Kosovës zhvillohet nga ora 19:00.

Të ngjashme