Sonte super derbi në Angli, Tottenham-Liverpool

Prishtinë | 30 Sht 2023 | 13:42 | Nga Ekonomia Online

Sonte do të zhvillohet derbi mes Tottenhamit dhe Liverpoolit, që i takon javës së shtatë në Premierligë.

Të dyja ekipet e kanë nisur mirë sezonin e ri dhe gjenden në katër pozitat e para në tabelë.

Liverpool është në vendin e dytë me 16 pikë, dy më pak se lideri Manchester City.

Në anën tjetër, Tottenham është në vendin e katërt me dy pikë më pak se ekipi i drejtuar nga Jurgen Klopp.

Ndeshja fillon nga ora 18:30 dhe zhvillohet në stadiumin “Tottenham Hotspur” në Londër.

Të ngjashme