Sot mot me shi dhe me borë

Prishtinë | 07 Pri 2021 | 08:09 | Nga Ekonomia Online

Sot, e mërkurë, në Kosovë do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me reshje shiu e bore.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -1 dhe 0 gradë celsius, ndërsa maksimalet parashihet të lëvizin ndërmjet 1 dhe 2 gradë celsius.

Mot më i mirë pritet të mbajë të enjten.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -3 deri -2 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 3-5 gradë celsius.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme