Parashikimi i motit për pesë ditët e javës

Prishtinë | 25 Pri 2021 | 19:04 | Nga Ekonomia Online

Instituti Hidrometerologjik i Kosovës ka njoftuar mbi parashikimin e motit për pesë ditët e javës.

Të hënën do të mbaj mot i vranët dhe me diell, gjatë ditës së martë do të ketë vranësira dhe vende-vende reshje të dobëta shiu. Të mërkurën parashihen vranësira të pjesshme dhe ngritje graduale të vlerave maksimale.

Dita e enjten dhe e premte parashihet kryesisht me diell. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 3 deri 9 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 13-24 gradë Celsius. Do të fryjë erë e lehtë nga jugperëndimi dhe verilindja me shpejtësi 1-7m/s.

Kjo figurë ka një atribut alt të zbrazët; emri i kartelës për të është image-5.png

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme