Spanja – Gjermania, formacionet zyrtare

Prishtinë | 05 Kor 2024 | 17:28 | Nga Ekonomia Online

Sot fillon faza çerekfinale e Kampionatit Evropian.

Spanja dhe Gjermania dy nga pretendentët kryesorë për të triumfuar përballen në çerekfinale me fillim nga ora 18:00 për një ‘biletë’ për në gjysmëfinale të kësaj gare

Para fillimit të takimit janë publikuar formacionet zyrtare.

Ja 11’shet që do të startojnë:

Spanja: Unai Simón, Carvajal, Le Normand, Laporte, Cucurella, Rodri, Fabián, Pedri, Lamine Yamal, Nico Williams, Morata.

Gjermania:  Neuer; Kimmich, Rüdiger, Tah, Raum; Emre Can, Kroos; Musiala, Gündogan, Sané; Havertz.

Të ngjashme